Banery


Materiały winylowe można podzielić na cztery podstawowe kategorie

  • Frontlit jest klasycznym banerem oświetlanym światłem padającym na powierzchnię grafiki.
  • Blockout jest materiałem używanym do druku dwustronnego, w którym czarna warstwa wewnątrz uniemożliwia przenikanie światła i przebijanie grafiki z jednej strony na drugą pod światło.
  • Backlight charakteryzuje się doskonałą przepuszczalnością światła i używany jest do produkcji reklam podświetlanych od wewnątrz.
  • Siatka na rusztowania - mesh - jest materiałem ażurowym przepuszczającym powietrze, lekkim ułatwiającym montaż nośników o ogromnych powierzchniach.

Baner jednostronny – Frontlit

Frontlit zbudowany jest z warstwy nośnej tkaniny poliestrowej oraz powleczenia z PCV. Przeznaczony do druku jednostronnego. Może być zgrzewany termicznie lub klejony. Znajduje zastosowanie jako nośnik reklamowy na ścianach budynków, płotach, nad traktami komunikacyjnymi. Ze względu na fakt, iż jest on materiałem litym, nie przepuszczającym wiatru, stosowany do przykrywania ścian o powierzchni do 100 metrów kwadratowych.

gramatura - 440 - 680 g/m
szerokość - do 260 cm

Baner dwustronny – Blockout

Gruba tkanina wykonana z PCV parametry zbliżone do banera typu frontlit. Zasadniczą różnicą, jest fakt że pomiędzy zewnętrznymi warstwami banera znajduje się czarna, nie przepuszczająca światła wkładka, dzięki której unikamy efektów prześwietlenia jednej strony na drugą. Przeznaczony do druku 2-stronnego.Wykorzystywany również jako lico do tablic reklamowych, dzięki czarnej przekładce nie ma efektu cienia konstrukcji reklamy przy świetle słonecznym padającym od tyłu.

gramatura - 330 - 780 g/m
szerokość - do 260 cm

Baner do podświetleń – Backlight

Wysokiej jakości baner, zaprojektowany przez producentów tak, aby idealnie rozpraszał światło. Stosowany wyłącznie do bardzo specyficznych aplikacji: zadruków przeznaczonych do podświetleń od wewnątrz oraz we wszelkiego rodzaju kasetonach świetlnych. Opcja druku dwustronnego - tzw. poddruku znakomicie podnosi efekt wizualny. Sprawia, że jednolite powierzchnie pozbawione są plam i pasków wynikających z technologii druku. Nie występuje też efekt przebarwienia druku przy ekspozycji dziennej.

gramatura - 510 g/m
szerokość - do 250 cm

Siatka Mesh

Podobnie jak Frontlit materiał zbudowany na bazie tkaniny poliestrowej powleczonej PCV, jednakże w odróżnieniu od litego banera jest podłożem ażurowym, przepuszczającym światło oraz powietrze, dzięki czemu mogą być umieszczane również na oszklonych częściach budynków. Zaletą tego typu materiału są żywe i intensywne kolory w połączeniu z możliwością tworzenia największych, najbardziej spektakularnych realizacji reklamy zewnętrznej.

gramatura - 330 g/m
szerokość - do 250 cm

Baner odblaskowy

Specjalny podkład o strukturze plastra miodu doskonale odbijający światło. Świetne rozwiązanie jako przydrożny nośnik reklamowy.

gramatura - 510 g/m
szerokość - 160 cm