Druk na folii


Oferta Prosper24.pl

Nasze wydruki wielkoformatowe posiadają doskonałą jakość i odpowiednią trwałość kolorów. Nadają się zarówno do wielkich, outdorowych projektów jak i mniejszych formatów, których przeznaczeniem jest ekspozycja wewnątrz pomieszczeń. Drukujemy na wszystkich mediach dostępnych na rynku przeznaczonych do tego typu maszyn.

Oferujemy:

 • wydruk nawet w dwa dni od zlecenia,
 • wydruki w własną grafiką, bądź z naszym projektem,
 • wieloletnie, bogate doświadczenie w zakresie wydruków.

Więcej

Nadruk na folii samoprzylepnej wykonywany jest na różnych typach folii, stosowanych zależnie od potrzeb lub przeznaczenia:

 • Folia monomerowa
 • Folia polimerowa
 • Folia wylewana
 • Folia One Way Vision ( OWV )
 • Folia odblaskowa
 • Folia adhezyjna
 • Folia podłogowa
 • Folia magnetyczna

Folia monomerowa

Ekonomiczna folia samoprzylepna biała lub bezbarwna, błyszcząca lub matowa. Stosowana do płaskich powierzchni szyldy, płaskie burty samochodów, standy, pojazdy komunikacji miejskiej.
Zawiera tzw. pamięć kształtu - po naklejeniu na przetłoczenia w krótkim czasie odkleja się od miejsc wklęsłych i powraca do pierwotnego kształtu. Przy naklejaniu na pojazdy zalecane pokrycie laminatem PCV zabezpieczającym wydruk przed uszkodzeniami mechanicznymi (gałęzie drzew, mycie samochodu, itp.)

szerokość - 105 cm, 126 cm, 137 cm, 152 cm
grubość - 75 lub 100 mikronów
trwałość - do 3 lat

Folia polimerowa

Średniookresowa folia samoprzylepna biała lub bezbarwna, błyszcząca lub matowa. Stosowana do płaskich lub lekko pofałdowanych, zakrzywionych powierzchni - trwałe szyldy, grafika na pojazdach. Dzięki swojej elastyczności - dopasowuje się do podłoża. Zawiera tzw. pamięć kształtu - po naklejeniu na głębokie przetłoczenia w krótkim czasie odkleja się od miejsc wklęsłych i powraca do pierwotnego kształtu.
Przy naklejaniu na pojazdy zalecane pokrycie laminatem PCV polimerowym, zabezpieczającym wydruk przed uszkodzeniami mechanicznymi (gałęzie drzew, mycie samochodu, itp.)

szerokość - 137 cm, 152 cm
grubość - 70 mikronów
trwałość - 5 lat

Folia wylewana

Jeżeli mamy do czynienia z głębokimi przetłoczeniami karoserii, nitami, mocno wypukłymi elementami, konieczne jest zastosowanie folii wylewanej, która po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury nabiera nowo nadanego jej kształtu.
W przypadku konieczności naklejenia drukowanych elementów grafiki na plandeki samochodowe lub banery konieczne jest zastosowanie miękkiej folii banerowej o właściwościach zapewniających jej dobrą przyczepność do elastycznego podłoża.
Folie do przetłoczeń nie posiadają tzw. pamięci kształtu.
Zwykłe folie po naklejeniu na powierzchnie obłe lub wklęsłe powracają po krótkim czasie do swojej pierwotnej postaci, a folie do wylewane po tzw. rozprężeniu w wysokiej temperaturze dopasowują się do nadanego im nowego kształtu.
Zalecane pokrycie wydruku laminatem wylewanym o identycznych właściwościach jak folia.

szerokość - 137 cm, 152cm
grubość - 50 mikronów
trwałość - do 10 lat

Folia One Way Vision ( OWV )

Folia OWV to specjalny rodzaj folii o perforowanej powierzchni. Stosowana na przeźroczystych powierzchniach, szybach w pojazdach, szklanych fasadach budynków, szklanych drzwiach. Dzięki perforacji osoba siedząca wewnątrz ma wrażenie, że szyba jest przyciemniona, a z zewnątrz widać elementy grafiki.

Folia perforowana One Way Vision na szyby jest stosowana zarówno bez laminatu (np. witryny) jak i z laminatem. Wykorzystanie folii OWV na pojazdach bezwzględnie wymaga użycia laminatu. W tym przypadku stosuje się specjalny materiał z krystalicznie czystym klejem.

szerokość - 105 cm, 137cm, 152cm
trwałość - 2-3 lata

Folia odblaskowa

Folia odblaskowa jest specjalną folią dającą efekt świecenia światłem odbitym. Jest to technologia powszechnie wykorzystywana przy produkcji znaków drogowych. Folia perforowana One Way Vision jest folią którą nakłada się na szyby pojazdów i budynków. Dzięki perforacji nie zakleja powierzchni całkowicie, tysiące otworów w folii sprawiają, że szyba nadal spełnia swoją funkcję. Folia podłogowa jest folią monomerową z usuwalnym klejem, wytrzymałość grafiki natomiast uzyskuje się dzięki specjalnym laminatom. Folia samoprzylepna o wysokim współczynniku załamania światła, stosowana najczęściej przy produkcji znaków drogowych. Zastosowanie folii odblaskowej przedłuża czas funkcjonowania reklamy.

Najczęściej stosowana przy drogach, gdzie odbijające się w nocy światło reflektorów samochodowych sprawia, że powierzchnia pokryta tą folią wydaje się świecić. Wysoka odporność na ścieranie i środki chemiczne.

Folię tę można również laminować, bez utraty jej właściwości odblaskowych.

szerokość - 122cm
trwałość - do 3 lat (przy ok. 50% pierwotnej odblaskowości)

Folia adhezyjna

Folia przywierająca bez kleju - do gładkich powierzchni takich jak: szkło, plexi. Łatwa do założenia i usunięcia nie brudząca. Zakładanie i zdejmowanie można powtarzać wielokrotnie bez straty siły przywierania adhezji. Folię można naklejać zarówno od strony zadruku jak i niezadrukowanej.

Jest to podstawowe medium wykorzystywane przez zakłady szklarskie do laminowania w szkle - do tak estetycznej i modnej ostatnio formy aranżacji np. kuchni czy elementów meblowych.

szerokość - 105cm, 137cm, 152cm

Folia podłogowa

Folia podłogowa to jedno z bardziej oryginalnych rozwiązań marketingowych. Grafika zabezpieczona laminatem antypoślizgowym pozwala swobodnie i bezpiecznie eksponować reklamę pod nogami odbiorców.

Grafika może być wycięta ploterowo co pozwala na w zasadzie nie ograniczone kształty naklejek. Parkiety sportowe, salony sprzedażowe, showroom''y, alejki sklepowe to kluczowe miejsca ekspozycji tej formy reklamowej.

Promocje produktowe, nietuzinkowe kształty i intensywne kolory z pewnością nie pozostaną nie zauważone.

Zastosuj! Wyróżnij się! To działa! szerokość - do 150cm (w jednym kawałku)

Folia magnetyczna

Folie magnetyczne to atrakcyjny materiał reklamowy, z wykorzystaniem głównie na środki transportu i tablice informacyjne. Jest aplikowana za pomocą przyłożenia jej do powierzchni metalowej. Folia ta jest w pełni usuwalna i nie powoduje zniszczeń powierzchni lakierowanych. Zaleca się ją w systemach częstej zmiany informacji. Może być skręcana i wyginana bez utraty wysokiego poziomu energii pola magnetycznego.

Druk na folii magnetycznej - grafikę można nadrukować bezpośrednio na folię magnetyczną lub okleić ją folią. Nowością jest połączenie folii magnetycznej z folia-odblaskowa.

szerokość - do 61cm
grubość - od 0,4 do 0,7cm